preskoči na sadržaj

Osnovna škola Dragutina Tadijanovića Zagreb

 > Natječaji  > Lektira
Popis lektire

1. razred

2. razred

3. razred

4. razred

5. razred

6. razred

7. razred

8. razred

 

 

1. RAZRED

ČIta se četiri djela, od čega je  obavezno prvo.

 

AUTOR

NASLOV

1.

Grimm, J.i W.

BAJKE (Izbor)

2.

Balog, Z.

MALE PRIČE O VELIKIM SLOVIMA

3.

Vitez, G.

A ZAŠTO NE BI?

4.

Bauer, Lj.

TRI MEDVJEDA I GITARA

5.

Škrinjarić, S.

KAKO SANJAJU STVARI

6.

Janikovszky, E.

BAŠ SE VESELIM; ZNAŠ LI I TI?;  DA SAM ODRASTAO

7.

Horvat-Vukelja, Ž.

HRABRICA; SLIKOPRIČE; ZDENKO SLOVOJED;

 

 

LETEĆI GLASOVIR; PETRA UČI PLIVATI  (bira se1 djelo)

8.

Sigsgaard, J.

PALE SAM NA SVIJETU

9.

Zubović, S.

KAKO SE GLEDA ABECEDA

10.

Borovac, I.

ŽIVOTINJSKA ABECEDA

11.

 Femenić, S.

IDI PA VIDI 

12.

Junaković, S. 

DOME, SLATKI DOME 

13.

Baronian, J.B. 

FIGARO, MAČAK KOJI JE HRKAO 

14.

Đokić-Pongrašić, A.

NEMAŠ POJMA GRIZLIJANE 

 
 

2. RAZRED

(izabrati 5 djela, obavezno prvo)

 

AUTOR

NASLOV

1.

Andersen, H.C.

BAJKE (Izbor)

2.

Zvrko, R.

GRGA ČVARAK

3.

Čapek, K.

POŠTARSKA BAJKA

4.

Collodi, -C.

PINOKIO

5.

Milne, A.A.

MEDO WINNIE ZVANI POOH

6.

Horvatić, D.

STANARI U SLONU

7.

Videk, N.

PISMO IZ ZELENGRADA

8.

Iveljić, N.

BOŽIĆNA BAJKA; PRONAĐENO BLAGO;NEBESKE BARKE

9.

Hercigonja, Ž.

POŠTAR ZEKO BRZONOGI; PRAŠNJAVKO

 

 

KJEL, CRNA LABUD PTICA; VODENJAK I STARA KRUŠKA

10.

Petrlik-Huseinović,A.

PLAVO NEBO; CICONIA, CICONIA

11.

 Muck, D.

ANICA I SPORTSKI DAN;ANICA I ČAROBNICA LILI 

12.

Peroci, E.

DJECO, LAKU NOĆ

13.

Bednjanec, I.

MALE LJUBAVI (DURICA)

14.

Železnjak, M.

SRETNE PRIČE

15.

Prosenjak, B.

MIŠ

16.

Kovačević, H.

GENERAL KIRO MIŠ

17.

Mravunac, L.

DJEČAK U ZVJEZDANIM ČIZMAMA

18.

Perrault, Ch.

BAJKE (Izbor)

19.

Zidra-Bogadi, N.

SRETNI CVRČAK

 

 

3. RAZRED

(izabrati 7 djela, obavezna prva dva)

 

 

AUTOR

NASLOV

1.

Lovrak, M.

VLAK U SNIJEGU

2.

Brlić-Mažuranić,I.

ČUDNOVATE ZGODE ŠEGRTA HLAPIĆA

3.

Paljetak, L.

MIŠEVI I MAČKE NAGLAVAČKE

4.

Nazor, V.

BIJELI JELEN

5.

Horvatić, D.

GRIČKI TOP

6.

Polak, S.

DNEVNIK PALULINE P.; DRUGI DNEVNIK PAULINE P.

7.

Pilić, S.

NEMAM VREMENA; E BAŠ MI NIJE ŽAO; HOĆU I JA

8.

Femenić, S.

LUDI KAMEN

9.

Iveljić, N.

ŠESTINSKI KIŠOBRAN; ČUVARICE NOVIH KROVOVA

10.

Lofting, H.

PRIPOVIJEST O DR. DOLITTLEU

11.

Prosenjak, B.

SIJAČ SREĆE

12.

Rodari, G.

PUTOVANJE PLAVE STRIJELE; CIPOLINO 

13.

 

HRVATSKE NARODNE BAJKE

14.

Barrie, J.M.

PETAR PAN

15.

Kolar, S.

JURNJAVA NA MOTORU

16.

Baumm, F.L.

ČAROBNJAK IZ OZA

17.

Preussler, O.

MALI VODENJAK;  MALA VJEŠTICA

18.

Brooks, W.E.

PAUKOVA MREŽA

19.

Horkić, D.

ČAĐAVE ZGODE

20.

 

BASNE (Izbor)

 

4. RAZRED

(izabrati 7 djela, obavezna prva dva) 

 

AUTOR

NASLOV

1.

Brlić-Mažuranić,I.

REGOČ; ŠUMA STRIBOROVA

2.

Lovrak, M.

DRUŽBA PERE KVRŽICE

3.

Gardaš,A.

DUH U MOČVARI;LJUBIČASTI PLANET;IZUM PROF. LEOPOLDA;

 

 

BAKRENI PETAR; TAJNA ZELENE PEĆINE; IGRAČKE GĐE NADINE (bira se jedan naslov)

4.

Kaestner, E.

EMIL I DETEKTIVI; LETEĆI RAZRED; TONČEK I TOČKICA; BLIZANKE (bira se jedan naslov)

5.

Kovačević, H.

TAJNA RIBLJEG OKA;TAJNA MAČJE ŠAPE;TAJNA ZLATNOG ZUBA

6.

Mihalić, S.

PETRICA KEREMPUH

7.

Salten, F.

BAMBI

8.

Kipling, R.

KNJIGA O DŽUNGLI

9.

Pulić, N.

KLJUČIĆ OKO VRATA

10.

Marušić, M.

SNIJEG U SPLITU

11.

Spyri, J.

HEIDI

12.

 Truhelka, J.

ZLATNI DANCI

13.

Kolaić-Kišur,Z.

MOJA ZLATNA DOLINA

14.

Gluščević, M.

KLOPKA ZA MEDVJEDIĆA; BIJEG U KOŠARI

15.

Mihoković-Kumrić, N.

TKO VJERUJE U RODE JOŠ

16.

Šesto, S.

BUM TOMICA 1; BUM TOMICA 2

17.

Pongrašić, Z.

MAMA JE KRIVA ZA SVE

18.

Hitrec, H.

EKO EKO

19.

 Bekeffi, I.

PAS ZVAN BOZZI

20.

Lovrenčić, S.

ESPERELL, GRAD MALIH ČUDA

21.

Lindgren, A.

PIPI DUGA ČARAPA; RONJA; RAZMO U SKITNJI

22.

Balog, Z.

JA MAGARAC; NEVIDLJIVA IVA; PUSA OD KRAMPUSA

23.

Kern, L.J.

FERDINAND VELIČANSTVENI

24.

Velde, A.

NEOBIČNI DOŽIVLJAJI PTIĆA SOVIĆA

25.

Čunčić-Bandov,J. i dr.

IGROKAZI

 

5. RAZRED

(izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

 

AUTOR

NASLOV

1.

Kušan, I.

KOKO U PARIZU; KOKO I DUHOVI;DOMAĆA ZADAĆA; UZBUNA   NA ZELENOM VRHU; ZAGONETNI DJEČAK; LAŽEŠ, MELITA (bira se 1 naslov)

2.

 

ŠALJIVE NARODNE PRIČE

3.

Molnar, F.

JUNACI PAVLOVE ULICE

4.

Matošec, M.

STRAH U ULICI LIPA; TIKI TRAKŽI NEZNANCA; SUVIŠAN U SVEMIRU; POSADA OKLOPNOG VLAKA (bira se 1 naslov)

5.

Vitez, G.

PJESME

6.

Sempé-Goscinny

NIKICA

7.

Gavran M.

SRETNI DANI; ZALJUBLJEN DO UŠIJU; KAKO JE TATA OSVOJIO MAMU; SVAŠTA  U MOJOJ GLAVI

8.

Krilić, Z.

ZABRANJENA VRATA; ČUDNOVATA ISTINA; VELIKI ZAVODNIK; POČETAK PLOVIDBE

9.

Pilić, S.

MRVICE IZ DNEVNOG BORAVKA 

10.

Pavličić, P.

TROJICA U TRNJU; ZELENI TIGAR; PETLJA

11.

Coleman, M.

ZOV LABIRINTA; MREŽA JE BAČENA; BIJEG S MREŽE

12.

 Horvat, T.

TAJNA GORNJEGA GRADA; FRKA U ŠČITARJEVU; MUKI

13.

Twain; M.

PUSTOLOVINE TOMA SAWYERA; DOŽIVLJAJI HUCKLEBERRYJA FINNA

14.

Verne, J.

20.000 MILJA POD MOREM; PUT U SREDIŠTE ZEMLJE; PUT OKO SVIJETA U 80 DANA

15.

Brajko-Livaković, M.

FINKA FI

16.

Bilopavlović, T.

PAUNAŠ

17.

Puškin, A.S.

BAJKA O RIBARU I RIBICI

18.

 

BASNE (Izbor)

19.

 Primorac, B.

LJUBAVNI JADI MAČKA JOJE

20.

Dahl, R.

CHARLIE I TVORNICA ČOKOLADE

21.

Ende, M.

JIM GUMB I STROJOVOĐA LUKAS

22.

Cankar, I.

ISTINA I LJUBAV

23.

Winterfeld, H.

TIMPETILL, GRAD BEZ RODITELJA

24.

Hitrec, H.

MATKO NA ŠTAKAMA

25.

Gardaš, A.

MIRON U ŠKRIPCU; FILIP-DJEČAK BEZ IMENA

26.

Lagerloef, S.

LEGENDE O KRISTU

 

6. RAZRED

(izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

 

AUTOR

NASLOV

1.

Brlić-Mažuranić, I.

PRIČE IZ DAVNINE(osim Šume Striborove i Regoča)

2.

 Tomaš, S.

MALI RATNI DNEVNIK

3.

Šenoa, A.

POVJESTICE

4.

Dovjak-Matković, B.

ZAGREBAČKA PRIČA

5.

Twain, M.

KRALJEVIĆ I PROSJAK

6.

Sienkiewicz, H.

KROZ PUSTINJU I PRAŠUMU

7.

Šajatović, I.

TAJNA OGRLICE SA SEDAM RUBINA

8.

Grković-Janović, S.

VELEBITSKE VILIN STAZE

9.

Cvenić, J.

ČVRSTO DRŽI JOYSTICK

10.

Bitenc, J.

TWIST NA BAZENU

11.

Storić, Š.

POLJUBIT ĆU JE USKORO, MOŽDA

12.

 Nöstlinger, Chr.

KONRAD, DJEČAK IZ LIMENKE; OLFI MEĐU ŽENAMA

13.

Šarić, V.

ROGAN; MIŠKO

14.

Nazor, V.

VELI JOŽE

15.

Mayer, M.

DOLAZAK HRVATA

16.

Rundek, M.

PSIMA ULAZ ZABRANJEN

17.

Hovatić, D.

JUNAČINA MIJAT TOMIĆ

18.

 Swift, J.

GULLIVEROVA PUTOVANJA

19.

 Daudet, A.

PISMA IZ MOG MLINA

20.

Horvat, J.

WAITAPU; OPERACIJA STONOGA

21.

Burnett, F.H.

MALI LORD

22.

Kanižaj, P.

TRIČAVE PJESME

23.

Dragojević, D.

BAJKA O VRATIMA

24.

Hercigonja, Ž.

TAJNI LEKSIKON

25.

Lewis, C.S.

KRONIKE IZ NARNIJE (izbor)

26.

Wilde, O.

SRETNI KRALJEVIĆ

27.

Pulić, N.

MAKSIMIRCI

 

7.RAZRED

(izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

 

AUTOR

NASLOV

1.

Prosenjak, B.

DIVLJI KONJ

2.

 Hitrec, H.

SMOGOVCI

3.

Nazor, V.

PRIPOVIJETKE

4.

Cesarić, D.

PJESME

5.

Miloš, D.

BIJELI KLAUN

6.

Pongrašić, Z.

GUMI-GUMI

7.

Primorac, B.

MATURALAC

8.

Jelačić-Bužimski, D.

SPORTSKI ŽIVOT LETEĆEG MARTINA; MARTIN PROTIV CIA-E I KGB; BALKANSKA MAFIJA

9.

Dickens, Ch.

OLIVER TWIST

10.

Ramljak, I.

SAN BEZ UZGLAVLJA; POVRATNIK

11.

Šenoa, A.

ČUVAJ SE SENJSKE RUKE

12.

 Šimunović, D.

DUGA

13.

Zlatar, P.

OTKLJUČANI GLOBUS

14.

Todorovski, Z.

PROZOR ZELENOG VRTA; MIRAKUL OD MORA

15.

Kalauz, B.

ČUJ, PIGI, ZALJUBILA SAM SE

16.

Klepac, J.

MIRIS KNJIGE

17.

Bernard, J.

POTRAŽI ME ISPOD DUGE

18.

 Defoe, D.

ROBINZON CRUSOE

19.

 Pavličić, P.

DOBRI DUH ZAGREBA

20.

Majer, V.

DNEVNIK MALOGA PERICE

21.

Townsend, S.

TAJNI DNEVNIK ADRIANA MOLEA; NOVI JADI A. MOLEA

22.

Novak, V.

IZ VELEGRADSKOG PODZEMLJA

23.

O´Dell, S.

OTOK PLAVIH DUPINA

24.

Schwab, G.

NAJLJEPŠE PRIČE KLASIČNE STARINE

25.

Iveljić, N.

ŽELIŠ LI VIDJETI BIJELE LABUDOVE: BIJELI PATULJAK; LUTKE S DUŠOM

26.

Mihoković-Kumrić, N.

LASTIN REP

27.

Lewis, C.S.

KRONIKE IZ NARNIJE (Izbor)

28.

 

IZBOR IZ POEZIJE I PROZE O DOMOVINSKOM RATU

 

8. RAZRED

(izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

 

AUTOR

NASLOV

1.

Šimunović, D.

ALKAR

2.

 Kolar, S.

BREZA

3.

Tadijanović, D.

SREBRNE SVIRALE

4.

Hemingway, E.

STARAC I MORE

5.

Šenoa, A.

PROSJAK LUKA; BRANKA

6.

Frank, A.

DNEVNIK ANE FRANK

7.

Kishon, E.

KOD KUĆE JE NAJGORE

8.

Stahuljak, V.

DON OD TROMEĐE; ZLATNA VUGA

9.

M.Jurić Zagorka

KĆI LOTRŠĆAKA

10.

Škrinjarić, S.

ULICA PREDAKA; ČAROBNI PROSJAK

11.

Sudeta, Đ.

MOR

12.

 Shakespeare, W.

ROMEO I JULIJA

13.

Budak, P.

MEĆAVA

14.

Šesto, S.

DEBELA; VANDA;  TKO JE UBIO PAŠTETICU

15.

Mihelčić, N.

BILJEŠKE JEDNE GIMNAZIJALKE; ZELENI PAS

16.

Brajko-Livaković,N.

KAD POBIJEDI LJUBAV

17.

Pilić, S.

O MAMAMA SVE NAJBOLJE; SASVIM SAM POPUBERTETIO

18.

 Desnica, V.

PRAVDA

19.

 Balota, M.

TIJESNA ZEMLJA

20.

Kumičić, E.

SIROTA; ZAČUĐENI SVATOVI

21.

Milohanić, T.

DEŠTINI I ZNAMENJA

22.

Krleža, M.

DJETINJSTVO

23.

Kovačić, I.G.

PRIPOVIJETKE

24.

Brückner, K.

SADAKO HOĆE ŽIVJETI

25.

Laća, J.

GRAND HOTEL

26.

Tribuson, G.

LEGIJA STRANACA; RANI DANI

27.

Krilić, Z.

KRIK

28.

 Mandić, M.

POKAJNIK

29.

 Exupery, A. de

 MALI PRINC

 30.

Bach, R. 

GALEB JONATHAN LIVINGSTON 

 31.

Farmer, N. 

KUĆA ŠKORPIONA 

32.

Hornby, N.

SVE ZBOG JEDNOG DJEČAKA

33.

Ende, M.

MOMO; BESKRAJNA PRIČA

 

 

 

Kalendar
« Studeni 2018 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji

 
 
POVEZNICE

I naša škola je postala dijelom Marijinih obroka

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa

Pravobranitelj za djecu

unicef

Plavi telefon

Hrabri telefon 0800 0800

Vodič kroz zanimanja

Portal 
za škole

 
Tražilica


Napredno pretraživanje
Traži
 
Brojač posjeta
Ispis statistike od 3. 9. 2017.

Ukupno: 62105
Ovaj mjesec: 2313
Ovaj tjedan: 24
Danas: 24
 
 > Natječaji  > Lektira
CMS za škole logo
Osnovna škola Dragutina Tadijanovića Zagreb / Bolnička 60A, HR-100090 SUSEDGRAD Zagreb / os-dtadijanovica-zg.skole.hr / ured@os-dtadijanovica-zg.skole.hr
preskoči na navigaciju