MALA ŠKOLA FINANCIJSKE PISMENOSTI

Trošim, trošim

pa sve novce potrošim!

Novce štedit' treba,

što da radim kad me prodavač vreba!

Čuvam novce za igračke plišane,

a ne ono najpotrebnije.

Čuvat' novce svatko treba znat'

jer to je kao zanat!

Čuvajmo novce svi,

da ne ostanemo na kune tri!

T.R., 5.r.

Drugu godinu za redom u našoj školi provodi se projekt Mala škola financijske pismenosti. Projekt vode učiteljica  hrvatskoga jezika Sanja Beloglavec i pedagoginja Edita Bosnar. Ove školske godine pridružili su nam se učiteljica hrvatskoga jezika Ivana Brkić i vjeroučitelj Plamenko Nosić.

Cilj projekta je razvijati financijsku pismenost učenika, upoznati ih s osnovama funkcioniranja financijskog sustava kako bi izrasli u educirane građane koji će znati upravljati svojim osobnim financijama.

U sklopu projekta naši mali timovi Štediše ZA PET i ŠTEDIŠE ZA SEDMICU prijavljeni su za natječaj Večernjeg lista MAFIN 2020. Nadamo se dobrim rezultatima!

Da učenje o financijama nije dosadno, već može biti zabavno uvjerite se i sami. Pogledajte uratke učenika na našoj stranici i pridružite nam se iduće godine.

Voditeljice projekta Sanja Beloglavec i Edita Bosnar

> Školski projekti  > Mala škola financijske pismenosti