____________________________________________________________ POZIV OSNOVNIM ŠKOLAMA GRADA ZAGREBA NA ISPROBAVANJE SIMULATORA POTRESA

Autor: Orest Graljuk, 18. 12. 2023.

Dragi učenici, poštovani roditelji,

dostavljamo vam poziv GU za mjesnu samoupravu, promet i civilnu zaštitu u kojem se zainteresirane učenike vaših škola i njihove učitelje ili roditelje poziva na uključivanje u program završne konferencije u sklopu projekta Potresni rizik Grada Zagreba.

Vjerujemo da će učenicima i ostalim zainteresiranima iz vaših ustanova biti zanimljivo sudjelovati u vježbi sa simulatorom potresa, izrađenim u svrhu edukacije i podizanja svijesti građana o pripremi za nesreće i katastrofe te pripremi za ispravnu reakciju nakon njih.

Molimo da svoje zainteresirane učitelje i učenike obavijestite da se u srijedu 20. prosinca 2023. od 13 do 16 sati na parkiralištu sa sjeverne strane paviljona 12 Zagrebačkog Velesajma mogu uključiti u opisanu vježbu sa simulatorom te osjetiti snagu potresa različite magnitude.

Ovom prigodom podsjećamo vas i na važnost redovitog izvođenja vježbi evakuacije iz školskog objekta pogođenog elementarnom nepogodom.

S poštovanjem,

Gradski ured za obrazovanje, sport i mlade

Trg Marka Marulića 18,

E-mail: gu-osm@zagreb.hr