7.C

Proljeće u Zagrebu

Autor: Karlo Zajec, 25. 4. 2023.

U Zagrebu, proljeće obično započinje krajem ožujka ili početkom travnja, kada stabla i cvijeće počinju cvjetati nakon zime. Grad se tada oživi s puno sunca i veselih ljudi koji uživaju u šetnji po parkovima i uživaju u toplijem vremenu.

Zagreb u proljeće postaje šareniji i veseliji grad sa sve više sunčanih dana i toplijim temperaturama.

Parkovi u gradu su prepuni ljudi koji uživaju u sunčanom vremenu, pikniku, vožnji bicikla i šetnji po zelenim površinama.

U proljeće se organiziraju brojne kulturne manifestacije i festivali, poput Festivala proljeća ili Noći muzeja, koji privlače veliki broj posjetitelja.

Gradski cvjetni sajam u proljeće postaje najatraktivnija turistička atrakcija, gdje možete kupiti cvijeće, ukrase i razne druge sadnice.

Proljeće u Zagrebu je idealno vrijeme za istraživanje gradskih ulica i trgova, uživanje u lokalnoj hrani i piću na terasama kafića i restorana, te upoznavanje s lokalnim stanovništvom.

Izvor: wikipedia

> Učenici  > Izrada mrežnih stranica  > 7C