____________________________________________________________ INFORMACIJE O UPISU DJECE U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE U ŠKOLSKOJ GODINI 2018./2019.

Autor: Orest Graljuk, 2. 3. 2018.

1. PRVI KORAK pri upisu djeteta u 1. razred je obavljanje pregleda kod školske liječnice, dr. Kovačević Savguša, Dom zdravlja Gajnice. Roditelji se trebaju naručiti prethodno telefonom na broj 3452 132 (neparni datumi ujutro, parni poslijepodne).

1. PRI OBAVLJANJU PREGLEDA KOD ŠKOLSKE LIJEČNICE, RODITELJI / STARATELJI DOBIT ĆE TOČAN TERMIN RAZGOVORA DJETETA I RODITELJA SA STRUČNIM SURADNICAMA / UČITELJIMA ŠKOLE. Navedeni razgovori započet će u školi nakon proljetnoga odmora učenika, tj. iza 9. travnja 2018.

1. Na razgovor u školu roditelji trebaju ponijeti OIB i JMBG djeteta, po mogućnosti presliku domovnice i rodnog lista, a oni roditelji koji su zainteresirani za upis djeteta u PRODUŽENI BORAVAK trebaju na taj razgovor donijeti i sljedeće dokumente:
  • ako su oba roditelja zaposlena – elektronički zapis o radno pravnom statusu za svakog roditelja ( ne stariji od 15 dana) - Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje
  • ako dijete živi uz zaposlenog samohranog roditelja koji koristi pravo na novčanu pomoć u sustavu socijalne skrbi – potvrda o poslodavca o zaposlenju i potvrda CZSS-a
  • za djecu invalida Domovinskog rata ako je drugi roditelj zaposlen – potvrda nadležnog Ministarstva i potvrda o zaposlenju za drugog roditelja
  • za djecu s teškoćama u razvoju – medicinska dokumentacija
  • za djecu bez roditelja ili zanemarenoga roditeljskog staranja, djecu koja žive u teškim zdravstvenim i socijalnim uvjetima i djecu koja primaju dječji doplatak - potvrda nadležnog CZSS.

Ako se za uključivanje u produženi boravak prijavi veći broj učenika, a škola zbog ograničenih prostornih uvjeta ne može povećati broj odgojno- obrazovnih skupina, prioritet pri uključivanju u produženi boravak škola utvrđuje na osnovi navedenih kriterija (točke od 1. do 7.) koji su određeni Programom javnih potreba u odgoju i obrazovanju Grada Zagreba u 2018. (Službeni glasnik Grada Zagreba).

Povjerenstvo škole utvrđuje psihofizičko stanje djece isključivo za djecu koja pripadaju upisnom području škole (prema važećoj mreži škola).

Ravnateljica škole Mirjana

> Upisi u 1. razrede