_____________________________________________________________ UPISI U PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE U ŠKOLSKOJ GODINI 2014./2015.

Autor: Orest Graljuk, 5. 2. 2014.

Prije upisa u 1. razred obavezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djece koje provodi stručno povjerenstvo škole.

1. Prvi korak je da se roditelji, tj. skrbnici djece dorasle za upis u prvi razred jave liječniku Službe za školsku i sveučilišnu medicinu Zavoda za javno zdravstvo “Dr. Andrija Štampar” nadležnom za osnovnu školu na čijem se upisnom području nalaze, tj. gdje imaju prijavljeno prebivalište ili boravište.

Za OŠ Dragutina Tadijanovića nadležna je školska liječnica dr. Tatjana Kovačević Svaguša u Domu zdravlja Gajnice. Roditelji se dogovaraju za pregled kod školske liječnice na tel. 3452 132, radno vrijeme parni datumi poslije podne, neparni datumi ujutro.

2.  Drugi korak - Od 01. ožujka 2014.  roditelji/staratelji dogovaraju točan termin razgovora djeteta i roditelja sa stručnim suradnicama škole prvenstveno e-mailom:

edita.bosnar@skole.hr  (u  subject  molimo upisati  Upisi u 1.razred, a u poruci navesti:

-      ime i prezime djeteta

-      točnu adresu prebivališta (prijavljenu)

-      turnus koji bi Vam više odgovarao za dolazak u školu (jutarnji ili poslijepodnevni)

-      te broj telefona/mobitela na koji vas možemo kontaktirati.

Ako niste u mogućnosti predbilježiti se e-mailom, to možete napraviti putem telefona:

3453 991  kuć.104 (defetkolog) ili 3453 991 kuć.107 (pedagog) utorkom i četvrtkom od 13:00 do 14:00 h.

Napominjemo da je posljednji poslijepodnevni termin za razgovor s djetetom od 17.00 sati zbog umora djece.

Na razgovor u školu svi roditelji trebaju  ponijeti:

1.    OIB i JMBG djeteta  radi upisa u e-Maticu MZOS-a

2.    presliku domovnice ili rodnog lista djeteta.

Roditelji koji su zainteresirani za upis djeteta u PRODUŽENI BORAVAK  trebaju na razgovor u školu donijeti dodatno i sljedeće dokumente:

1. potvrdu poslodavca o zaposlenju za oba roditelja - za  djecu obaju zaposlenih roditelja
  2. potvrdu o zaposlenju i potvrdu CZSS-a – za djecu  zaposlenoga samohranog roditelja koji koristi pravo na novčanu pomoć u sustavu socijalne skrbi
  3. potvrdu nadležnog Ministarstva i potvrdu o zaposlenju za drugog roditelja - za djecu invalida Domovinskog rata ako je drugi roditelj zaposlen
  4. liječničku dokumentaciju  -  za djecu s teškoćama u razvoju
  5. potvrdu nadležnog CZSS-a – za  djecu bez roditelja ili zanemarenoga roditeljskog staranja
  6. potvrdu nadležnog CZSS-a – za  djecu koja žive u teškim zdravstvenim i socijalnim uvjetima
  7. potvrdu o dječjem doplatku za tekuću godinu – za djecu koja primaju dječji doplatak.

Dokumente s dokazima o ispunjavanju navedenih uvjeta roditelji, odnosno staratelji učenika, dostavljaju školi (molimo doniijeti na prvi razgovor u školu).

Ako se za uključivanje u produženi boravak prijavi veći broj učenika, a škola zbog ograničenih prostornih uvjeta ne može povećati broj odgojno- obrazovnih skupina, prioritet pri uključivanju u produženi boravak škola utvrđuje na osnovi navedenih kriterija (točke od 1. do 7.)  koji su određeni Programom javnih potreba u odgoju i obrazovanju Grada Zagreba u 2014. (Službeni glasnik Grada Zagreba 18/12). Citirani dokument nalazi se u privitku.

Napomena: Upis u 1.razred OŠ vrši se sukladno Mreži OŠ, tj. poštujući određena upisna područja osnovnih škola. Pravo na upis imaju:

-      djeca koja ne stanuju na upisnom području škole, a čija starija braća/sestre trenutno pohađaju našu školu

djeca čiji su roditelji/skrbnici podstanari na upisnom području škole (donose potvrdu o prijavi boravišta  i/ili potpisuju odgovarajuću izjavu u školi)

> Upisi u 1. razrede