____________________________________________________________ UPIS UČENIKA U 1. RAZRED U ŠKOLSKOJ GODINI 2020./2021.

Autor: Orest Graljuk, 13. 5. 2020.

Poštovani roditelji budućih prvašića,

škole su dobile od Uprave za odgoj i obrazovanje sljedeću obavijest o upisu djece u 1. razred OŠ:

Vezano uz upite o nastavku upisa djece u prvi razred osnovne škole obavještavamo vas da se aktivnosti oko upisa djece u 1. razred osnovne škole od 11. svibnja 2020. provode liječnički pregledi djece prema uputama HDŠSM i HZJZ, o čemu su obaviješteni svi osnivači i sve osnovne škole.

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta, odnosno učenika zbog upisa u prvi razred, koji provode Stručna povjerenstva škola i ureda nadležnih za obrazovanje, za sada se još neće provoditi.

Upute za način i vrijeme njihova provođenja škole i upravni odjeli u županijama nadležni za obrazovanje te Gradski ured za obrazovanje Grada Zagreba dobit će kada o tome budu donesene potrebne odluke.

Ministarstvo je pokrenulo žurne izmjene Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava gdje je postupak upisa u prvi razred osnovne škole reguliran, a u kontekstu izvanredne situacije pandemije koronavirusa.

S obzirom na navedenu obavijest o početku provođenja utvrđivanja psihofizičkog stanja djece u školi obavijestit ćemo Vas odmah po dobivanju novih informacija.

Stručno-razvojna služba škole

> Upisi u 1. razrede