____________________________________________________________ SAVJETOVANJE SA ZAINTERESIRANOM JAVNOŠĆU O PRIJEDLOGU KURIKULUMA MEĐUPREDMETNE TEME ZDRAVLJE

Autor: Orest Graljuk, 19. 7. 2016.

Poštovani,

otvoreno je novo savjetovanje na koje ste pozvani. Savjetovanje je moguće pronaći na poveznici:

Tema savjetovanja je: Savjetovanje sa zainteresiranom javnošću o Prijedlogu kurikuluma međupredmetne teme Zdravlje

Opis savjetovanja: Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta poziva zainteresiranu javnost da se odazove savjetovanju sa zainteresiranom javnošću o Prijedlogu kurikuluma međupredmetne teme Zdravlje. Cilj savjetovanja je prikupiti mišljenja, primjedbe i prijedloge zainteresirane javnosti o Prijedlogu kurikuluma međupredmetne teme Zdravlje. Međupredmetna tema uključuje zdravstvenu pismenost koja obuhvaća:

• znanja i vještine o tome kako i kada sami pomoći sebi i drugima, a kada zatražiti liječničku pomoć
  • razumijevanje prava iz zdravstvene zaštite i uloge pojedinih pružatelja zdravstvene zaštite
  • razumijevanje uloge i važnosti pojedinih mjera zdravstvene zaštite odazivanjem na programe promicanja zdravlja i prevencije bolesti, cijepljenje, sistematske preglede, darivanje krvi i organa i drugo.

Očekivanja međupredmetne teme izvode se iz suvremenih znanosti – biologije, psihologije, sociologije, kineziologije, zdravstvene ekologije, fizike i medicine, a poučavaju se u svim predmetima i to prvenstvo s primjerima iz života. Predviđeni rok za dostavu komentara na savjetovanje sa zainteresiranom javnošću o Prijedlogu kurikuluma međupredmetne teme Zdravlje je do 1. rujna 2016. godine.

Savjetovanje je otvoreno do: 1.9.2016.

Srdačan pozdrav,

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta