____________________________________________________________ OBAVIJEST UČENICIMA I RODITELJIMA 8. RAZREDA

Autor: Orest Graljuk, 8. 7. 2016.

Svi učenici 8. razreda upisali su srednju školu u ljetnom roku. Iskrene čestitke svima i mnogo uspjeha u daljnjem školovanju žele vam svi djelatnici škole.

Upute o daljnjem postupanju:

1. Naša škola je 7.7.2016. evidentirala zaprimljene Prijavnice te time završava upisni postupak koji je vodilo naše školsko povjerenstvo. Na vašem sučelju, nakon što CARNET ažurira podatke, u koloni ZADOVOLJENI OSNOVNI PREDUVJETI ne bi smjela više stajati crvenom bojom napisana riječ NE. U slučaju da ni sutra, 8.7.2016., taj podatak nije izmijenjen, molimo vas da nas o tome obavijestite.
  2. 11. srpnja 2016. godine u 12:00 sati ljestvice poretka postat će konačne. Učenici će ostvariti pravo upisa samo u onaj program na čiju su ljestvicu poretka u tom trenutku svrstani, a sukladno ostvarenom broju bodova. Samim time, nakon objave konačnih ljestvica poretka, učenici će moći ispisati i Upisnicu (na kartici 'Moj odabir') koju će donijeti u srednju školu u kojoj su ostvarili pravo upisa do 15. srpnja. Učenik svoj upis potvrđuje vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na Upisnici. Nakon 12:00 sati kraj obrazovnoga programa u kojemu učenik ostvaruje pravo upisa u stupcu Pravo upisa prikazivat će se riječ DA, a na svim ostalim ljestvicama poretka umjesto plasmana pisat će " -".
  3. Učenici, uz Upisnicu, dostavljaju srednjoj školi u razdoblju od 11. do 15. srpnja 2016. dodatnu dokumentaciju ako je ona uvjet za upis (liječnička svjedodžba medicine rada, ugovor o naukovanju, dokumente kojima su ostvarili dodatne bodove (osim za natjecanja koju su automatski evidentirana u sustavu) i sl.). Koja je dodatna dokumentacija potrebna učenici trebaju provjeriti na svom sučelju na kartici Moji rezultati/Detaljno.

VAŽNO: Srednje škole same određuju točne datume i vrijeme za zaprimanje Upisnica i dodatne dokumentacije unutar predviđenog razdoblja (11.-15. srpnja) i objavljuju ih na svojoj mrežnoj stranici i oglasnoj ploči škole. To znači da učenici trebaju obavezno pratiti web stranicu srednje škole u koju su primljeni. Bez dostavljene Upisnice i dodatne dokumentacije srednjoj školi učenik neće moći ostvariti pravo na upis.

Pedagoginja škole Edita Bosnar