____________________________________________________________ RADIONICA IGRANOG FILMA

Autor: Orest Graljuk, 2. 3. 2016.

Ovim putem se pozivaju učenici od petog do osmog razreda na Radionicu igranog filma, koja će se održati tokom proljetnih praznika, od 21. do 25. ožujka 2016. godine, od 10 do 14 sati, kinu Tuškanac, a u organizaciji Hrvatskog filmskog saveza. Radionica je besplatna za sve polaznike no mjesto je ograničeno.

Obrazovni programi Hrvatskog filmskog saveza istaknuti su kao vodeći programi koji razvijaju i usmjeravaju audiovizualnu pismenost i medijsku kulturu kod djece, u novije vrijeme sve izloženije novim medijima.

Osnovnoškolci od 12 do 15 godina u pet će dana imati prilike učiti o igranom filmu, a jedan će i sami realizirati.

Radionicu igranog filma voditi će Mateja Ilijašev, studentica ADU-a smjer Snimanje. Interes za bavljenje filmom dobila je još u srednjoj školi, a aktivna je članica filmskih udruga Blank, Kinoklub Zagreb i Studio kreativnih ideja Gunja, gdje je snimala i režirala brojne vlastite filmove. U šest godina bavljenja filmskom umjetnošću sudjelovala je na mnogim domaćim i stranim radionicama nadopunjujući tako svoje znanje i umjetnički izražaj.

Rok prijave za sve zainteresirane je do utorka, 15. ožujka 2016. Prijave se primaju putem maila: hselec@gmail.com (Hrvoje Selec, vanjski suradnik Hrvatskog filmskog saveza).

Također Vam još skrećem pozornost na odličan igrani film Zvonar crkve Notre Dame (Hunchback of Notre Dame, 1939.), koji igra u Kinu Tuškanac ovu subotu, 5. ožujka 2016. u 17 sati. Zaista bi bilo šteta to propustiti jer prava je rijetkost u današnje vrijeme vidjeti takav klasik u kinima.

Za dodatna pitanja ili nejasnoće, stojim Vam na raspolaganju.

Unaprijed zahvalan,
s poštovanjem,