_______________________________________________________________ KAMO NAKON OSNOVNE ŠKOLE??????

Autor: Orest Graljuk, Edita Bosnar, 22. 5. 2011.

Približava se vrijeme kada će naši osmaši  donijeti nimalo laku odluku o svom budućem školovanju i zanimanju. Kao pomoć, njima i njihovim roditeljima, nudimo više izvora informacija o mogućnostima odabira.

VAŽNA OBAVIJEST - Natječaj za upis u srednje škole bit će objavljen 15. lipnja 2011. u Vjesniku.

1. LJETNI UPISNI ROK

- prijave  4. i 5. 7. 2011. od 8 do 16 sati

- objava rezultata  6.7.2011. do 14 sati

- upisi 7.7.2011. od 8 do 14 sati

2. LJETNI UPISNI ROK

-  prijava 11. srpnja 2011.  od 8 do 16 sati;
 -  objava  rezultata  12. srpnja 2011. najkasnije do 12 sati
 -  upis učenika je 13. srpnja 2011. od 8 do 16 sati

JESENSKI UPISNI ROK

-  objava nepopunjenih upisnih mjesta do 19. kolovoza 2011.
-  prijave za upis 22. kolovoza 2011. od 8 do 16 sati
-  objava ljestvice poretka 23. kolovoza 2011. najkasnije do 12 sati
-  upis učenika 24. kolovoza 2011. od 8 do 16 sati i  25. kolovoza 2011. od 8 do 12 sati

Opširnije možete naći u:

• prezentacijama srednjih škola za učenike i roditelje koje su srednje  škole dostavile
  • brošuri Državna matura koju je dobro proučiti jer govori o načinu polaganja državne mature i upisima na fakultete
  • dokumentu HZZO koji je nastao kao preporuka na osnovu analize tržišta rada - U njemu možete pročitati za koja zanimanja treba povećati broj upisnih mjesta i stipendije (znači relativno tražena zanimanja), a za koja zanimanja treba smanjiti broj upisnih mjesta i ukinuti stipendije (zanimanja kojih je previše na tržištu rada). Podaci za grad Zagreb se nalaze od stranice br. 5.
  • vodiču za upise u strukovna zanimanja Obrtničke komore Zagreb.

Svoje profesionalne sklonosti učenici mogu testirati na web stranici: mrav.ffzg.hr/zanimanja/upitnik/upitnik.htm

Pedagoginja škole je tijekom prvog polugodišta održala radionice/predavanja za učenike i roditelje 7. i 8. razreda o upisu u srednje škole. Tijekom svibnja i lipnja održavat će se individualna i grupna savjetovanja prema potrebama učenika i roditelja. Također, redovito ćemo Vas obavještavati i svim novim informacijama.

Nadamo se da će vam ova stranica pomaći u odabiru buduće škole i  zanimanja, te svim našim učenicima želimo uspješan upis u željenu školu.

Popis srednjih škola u Zagrebu:

Brošure i prezentacije srednjih škola: