Rezultati natjecanja Klokan bez granica 2022

Autor: Ana Dugandžić, 25. 4. 2022.

Na stranici Hrvatskog Matematičkog Društva objavljeni su službeni rezultati natjecanja Klokan bez granica 2022.

Iz naše škole se čak 10 učenika plasiralo u 10% najboljih na razini cijele Hrvatske! Posebno smo ponosni na i čestitamo učenicima, prema razredu i kategoriji natjecanja:

2. razred - Pčelice

• Viktor Železnjak
  • Marta Živko

3. razred - Leptirići

• Fran Moulis
  • Borna Filić

4. i 5. razred - Ecolier

• Bartol Uroić
  • Lota Kalinski

6. i 7. razred - Benjamin

• Mislav Mostarac
  • Matej Božić
  • Luka Crnički

8. razred - Cadet

• Laura Dužanec

Podjela nagrada će biti 5. svibnja 2022. od 12 do 17 sati na PMF-u (Bijanička cesta 30).

Svi učenici koji nisu u najboljih 10%, a žele doznati svoj rezultat mogu se javiti Ani Dugandžić.

Veselimo se natjecanju iduće godine!

2. razred - Pčelice

Viktor Železnjak

Marta Živko

3. razred - Leptirići

Fran Moulis

Borna Filić

4. i 5. razred - Ecolier

Bartol Uroić

Lota Kalinski

6. i 7. razred - Benjamin

Mislav Mostarac

Matej Božić

Lukas Crnički

8. razred - Cadet

Laura Dužanec

Veselimo se natjecanju iduće godine!

O natjecanju Klokan:

Međunarodna udruga “Klokan bez granica” okuplja predstavnike  više od 80 država svijeta. Njezin je cilj popularizirati matematiku, razvijati interes za matematiku i prirodne znanosti te logičko i kombinatoričko mišljenje. Glavna joj je zadaća organizacija natjecanja “Matematički klokan”. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa. U državama članicama natjecanje se održava svake godine treći četvrtak u mjesecu ožujku.

Na natjecanju učenici rješavaju 12 ili 24 zadatka s ponuđenih 5 odgovora od kojih je samo jedan točan. Učenici drugih i trećih razreda osnovne škole (kategorije Pčelica i Leptirić)  rješavaju 12 zadataka za 60 minuta. Učenici ostalih razreda osnovne i srednje škole rješavaju 24 zadatka za 75 minuta. Zadaci su razvrstani u tri stupnja težine (zadaci za 3, 4 i 5 bodova).

Svaki učenik koji se prijavi na natjecanje dobiva “poklon za sve” – torticu i kemijsku olovku. Najuspješnijih 10 % učenika dobiva i nagradu.

Svi učenici osnovnih i srednjih škola počevši od 2. razreda osnovne škole mogu se prijaviti na natjecanje. Učenike na natjecanje prijavljuje povjerenik iz škole koju učenik pohađa. Uz prijavu, učenici plaćaju povjereniku 15 kn za sudjelovanje. Prikupljena se sredstva koriste za organizaciju, pripremu zadataka, simbolične poklone svim natjecateljima i nagrade najuspješnijima.

Ove godine se natjecanje održalo 17.3., neslužbeni rezultati su bili objavljeni 21.4., a učenici su imali mogućnost pisanja žalbi do 27.4.