____________________________________________________________ ORGANIZACIJA NASTAVE NA DALJINU

Autor: Orest Graljuk, 14. 3. 2020.

Poštovani roditelji, dragi učenici,

prema uputi Ministarstva znanosti i obrazovanja od 16.03.2020. organizira se nastavu na daljinu.

Učenici razredne nastave od ponedjeljka, 16.03.2020. trebaju pratiti Školu na Trećem (na HRT3) prema sljedećem rasporedu:

1. razred  od 8.00 do 10.00 h
  2. razred od 10.00 do 12.30 h
  3. razred od 13.00 do 16.00 h
  4. razred od 16.00 do 19.00 h.

Razredne učiteljice će roditeljima učenika razredne nastave od srijede, 18.03.2020. slati materijale za vježbanje putem e-maila ili društvene mreže koju su prethodno dogovorili.

SAMO RODITELJI učenika razredne nastave koji nemaju mogućnost ostaviti dijete pod nadzorom kod kuće, ostavljaju dijete u školi. U školi se neće odvijati nastava, a Školu na Trećem će ti učenici pratiti u školi ako je njihov termin dok su u školi na rasporedu, inače od kuće. Roditelji tih učenika trebaju se najkasnije do nedjelje, 15.03.2020. do 12.00 h javiti svojim razrednicima kako bi škola mogla organizirati prihvat učenika.

Za učenike od 5. do 8. razreda svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu koja će se održavati u virtualnim učionicama. O tome će ih unaprijed, dnevno obavještavati njihovi razrednici, također putem virtualnih učionica, a raspored će biti objavljen i na stranicama Ministarstva i škole. Na mrežnim stranicama škole objavljivat će sve informacije s odgovarajućim rasporedom i poveznicama (linkovima) na virtualne učionice.

Od ponedjeljka, 16.03.2020. učenici od 5. do 8. razreda trebaju pratiti nastavu na Sportskoj televiziji:

razred

termin

predmeti

8.00 – 9.30 h

MAT, HRV, PRI, ENG, NJEM

9.30. – 10.45. h

POV, MAT, PRI, ENG, NJEM

10.45 – 11.50 h

MAT, HRV, BIO, GEO

11.50 – 12.45 h

HRV, MAT, BIO, ENG, NJEM

Također, u ponedjeljak, 16.03.2020. testiraju virtualni razred sa svojim razrednikom prema sljedećem rasporedu:

• od 8.00 h učenici 5.abcd razreda
  • od 9.00 h učenici 7.abcd razreda
  • od 10.00 učenici 6.abcd razreda
  • od 11.00 učenici 8.abc razreda.

U utorak, 17.03.2020. učenici od 5. do 8. razreda testiraju virtualni razred s razrednicima i predmetnim učiteljima prema rasporedu:

• od 8.00 h učenici 5.abcd razreda
  • od 10.00 h učenici 7.abcd razreda
  • od 12.00 učenici 6.abcd razreda
  • od 14.00 učenici 8.abc razreda.

Od srijede, 18.03.2020. razrednici učenika od 5. do 8. razreda daju u virtualnim razredima učenicima raspored i obavijesti, predmetni učitelji aktivnosti i zadatke.

Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama, ali ne trebaju to raditi u realnom vremenu (sinkrono), nego tijekom dana jer možda imaju teškoća pristupiti internetu ili dijele uređaj s braćom i sestrama. Dakle, bilo kada u tijeku dana je prihvatljivo da učenici odrade svoje obaveze.

Učitelji trebaju pratiti aktivnosti učenika, davati im zadatke, poticati ih na rad i okupljati u virtualne učionice. Učenici će, koliko je god to moguće, dobiti povratnu informaciju o svojem radu i napretku.  Tijekom nadolazeća dva tjedna nema ocjenjivanja.

Učenici se u virtualnom okruženju trebaju  primjereno  ponašati, što znači da vrijede slična pravila ponašanja i ophođenja kao i u učionici.

Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, svoj izostanak treba opravdati razredniku. Razrednik će o istome obavijestiti roditelje.

Učenici koji koriste uslugu pomoćnika u nastavi mogu je nastaviti koristiti u školi ako učenik dolazi u školu ili kod kuće ako učenik ostaje kod kuće. Međutim, u ovom drugom slučaju potrebna je suglasnost roditelja i pomoćnika. Uslugu je moguće koristiti u vremenskom opsegu koji je potreban za praćenje nastave na daljinu, najviše koliko je učenik koristio uslugu pomoćnika u nastavi u školi.

Svaka nova obavijest bit će objavljena na vrijeme na mrežnim stranicama škole.

Zahvaljujemo na suradnji, ravnateljica i djelatnici OŠ Dragutina Tadijanovića