____________________________________________________________ ZAXXTO UPISATI ISXX?", E-KNJIGA O ZAGREBAXXKOJ INDUSTRIJSKOJ STROJARSKOJ XXKOLI

Autor: Orest Graljuk, 8. 5. 2019.

Poštovani učenici osmih razreda, razrednici, nastavnici, stručni suradnici i ravnatelji!

Obraćamo vam se iz zagrebačke Industrijske strojarske škole (ISŠ) kako bismo vas zamolili da promovirate i popularizirate strukovno obrazovanje. Na poveznici https://libar.carnet.hr/ možete pogledati e-Knjigu Zašto upisati ISŠ?! Učenici pri tome koriste svoj AAI@Edu elektronički identitet (ime.prezime@skole.hr) i lozinku kojom se koriste za pristup e-Dnevniku dok obrazovni djelatnici koriste svoj akademski račun AAI@Edu (ime.prezime@skole.hr) i lozinku kojom se koriste pri prijavi edukacija. Autori e-Knjige, nastavnici ISŠ-a Josip Filić, Kristinka Lemaić i Mate Sabol, nadaju se da će učenici osmih razreda i njihovi roditelji odgovore na pitanja: "A što sad? Kamo nakon osnovne škole? Kako donijeti odluku o budućem zanimanju?", pronaći baš u ovoj e-Knjzi.

U e-Knjizi čitatelji mogu:

• Pogledati video dobrodošlice za učenike osmih razreda.
  • Pročitati uvodnu riječ ravnatelja ISŠ-a prof. Nenada Pavlinića.
  • Pogledati video opis obrazovnih programa.
  • Riješiti križaljku s nazivima zanimanja u kojima se obrazuju učenici ISŠ-a.
  • Pogledati video o jednom nastavnom danu u ISŠ-u.
  • Odigrati igru „Memory“ s opisom poslova pojedinih zanimanja.
  • Informirati se o iznosima stipendija za učenike koji se obrazuju u deficitarnim zanimanjima.
  • Pogledati fotografije i video zapis o sudjelovanju i osvajanju brončane medalje učenika ISŠ-a na Državnom natjecanju učenika strukovnih škola WorldSkills Croatia.
  • Pogledati fotografije učenika ISŠ-a s prošlogodišnjih natjecanja.
  • Pogledati video uradak o Erasmus+ iskustvu učenika ISŠ-a.
  • Pogledati nagrađeni video uradak učenika ISŠ-a „Budi muško, mijenjaj pravila!“ koji je ostvaren u suradnji s Organizacijom Status M.
  • Pogledati aktivnosti ISŠ-a kao e-Škole.
  • Riješiti kviz o ISŠ-u.
  • Čitatelji mogu na interaktivan i zabavan način saznati više o strukovnom obrazovanju sektora Strojarstva, brodogradnje i metalurgije.

Kristinka Lemaić, inž. stroj.
Voditeljica Praktične nastave
Industrijska strojarska škola