____________________________________________________________ TI SAMO UČI, JA ĆU OSTALO!

Autor: Orest Graljuk, 26. 5. 2022.

Dragi roditelji, stručni suradnici i nastavnici,

kada su u pitanju djeca, njihova školska postignuća s pravom zauzimaju visoko mjesto na listi roditeljskih prioriteta. Bolja naobrazba može značiti i manje problema u budućnosti. Poticanje od strane roditelja, pravilna procjena djetetovih interesa i mogućnosti značajno doprinosi razvoju djeteta u zadovoljnu i ispunjenu odraslu osobu. Na žalost, ova dobra želja ponekad ima vrlo loše posljedice: odlikaše koji nemaju razvijene i druge, jednako važne vještine, mlade ljude koji raspolažu relativno dobrim teoretskim znanjem, bez praktične koristi u svakodnevnom životu. U praksi Centra za mentalno zdravlje i prevenciju ovisnosti susrećemo roditelje koji svojoj djeci daju jasnu poruku da je učenje i skupljanje dobrih ocjena JEDINI njihov zadatak.

O posljedicama ovakvog načina razmišljanja govorit ćemo na tribini „Ti samo uči, ja ću ostalo!“

Pozivamo vas da nam se pridružite! Molimo da svoje prijave pošaljete na adresu e-pošte: andreja.radic@stampar.hr.

Veselimo se vašem sudjelovanju!

Ovaj mjesec: 1972